Oferujemy pomoc

Opieka okołoporodowa, zapobieganie kryzysom rodzicielskim, niepłodność i strata dziecka

Okres okołoporodowy- ciąża i pierwsze miesiące życia dziecka bywają stresującym doświadczeniem podczas którego możemy dotykać trudnych stanów emocjonalnych takich jak np. lęk, zwątpienie, smutek, rozczarowanie, rozdrażnienie. Stanów takich doświadczają mamy, ale też pozostali członkowie rodziny. W takiej sytuacji niezwykle istotna jest uważność i przyzwolenie na czasem zaskakujący repertuar uczuć i emocji. Nasi specjaliści są przygotowani do tego, aby udzielać profesjonalnej pomocy psychologicznej i umożliwić przejście tej drogi z troską wobec siebie i zrozumieniem. 

Bycie rodzicem na różnych etapach dorastania dzieci może być drogą usłaną sukcesami wychowawczymi, ale też różnymi kryzysami wpisanymi w rozwój rodziny. Wierzymy, że każdy kryzys można rozwiązać przez zrozumienie go i emocjonalne przepracowanie. Zdarza się, że w rodzicielstwie przychodzą momenty braku wzajemnego zrozumienia z dzieckiem czy też z partnerem i rzutuje to na jakość naszego życia. Warto przerwać ten impas z pomocą specjalisty. 

Niepłodność czy utrata ciąży dotyczy kobiet, ale też całych związków. Skupiamy się uważnie i z troską na każdej osobie przeżywającej : niemożność posiadania dziecka, komplikacje podczas etapu ciąży czy też poronienie. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacje te mogą generować wiele stresu, napięć i uczuć związanych z poczuciem lęku, winy, smutku, żalu. Wierzymy jednak, iż praca terapeutyczna i opieka nad tym obszarem życia umożliwi odczucie ulgi. 

 

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Zacznij swoją już dziś.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.